top of page

SP4 wspiera Ukrainę 

Flaga Ukrainy

Apel Prezydenta Miasta Żory o wsparcie dla Ukrainy

Drodzy Żorzanie!

Naród Ukraiński walczy o swoją wolność, a nawet o swoje życie, ale walczy też o wartości demokratyczne i humanitarne, które są wspólne również dla nas. Dlatego niech obywatele Ukrainy nie będą w tej walce osamotnieni!

Od pierwszego dnia wojny my Polacy, my Żorzanie, okazujemy Ukrainie nasze wsparcie, naszą solidarność z nią. Niestety ten krwawy konflikt nasila się i potrzeba pomocy dla mieszkańców Ukrainy jest coraz większa. Zwrócił się do nas Mer zaprzyjaźnionego z Żorami ukraińskiego miasta Tetyjów z prośbą o pomoc – z jego listem możecie się Państwo zapoznać poniżej. Jeśli jesteście Państwo w stanie włączyć się w pomoc dla naszego partnerskiego Miasta, dla Ukrainy, zróbcie to! Wspólnie pokażmy, że potrafimy być solidarni z ludźmi, którzy znaleźli się w tragicznej sytuacji

i potrzebują pomocy!

Waldemar Socha
Prezydent Miasta Żory

Apel Prezydenta Miasta Tetijowa - partnerskiego miasta Żor

Szanowny Panie Prezydencie!

Obywatele Ukrainy zmuszeni są bronić swojej Ojczyzny przeciwko jednej z największych armii świata. Federacja Rosyjska zabija pokojowo nastawionych obywateli Ukrainy, niszczy miasta i wsie oraz niszczy strukturę krytyczną. Siły Zbrojne Ukrainy i Obrona Terytorialna Sił Zbrojnych Ukrainy chronią życie każdego z nas, czasami kosztem własnego życia.

Apelujemy do Was jako do naszych przyjaciół i partnerów oraz prosimy o realną pomoc.

W tej niełatwej sytuacji mamy szczególne zapotrzebowanie na artykuły pierwszej potrzeby, opatrunki, żywność dla niemowląt, pieluchy, produkty higieniczne leki, środki medyczne, odzież, środki czystości oraz wyposażenie ochronne: hełmy kevlarowe, kamizelki kuloodporne, kamery termowizyjne, krótkofalówki, generatory 2,5 kW do 50 kW (w priorytetowym oleju napędowym), śpiwory, jeśli to możliwe, pickup (typu Mitsubishi L200, VW Amarok) itp.

Dziś, jak nigdy dotąd, potrzebujemy Waszego wsparcia, dlatego prosimy o apel do Rządu Waszego kraju dot. ostrych sankcji wobec Federacji Rosyjskiej oraz pomocy wojskowej i humanitarnej dla Ukrainy. Stańcie w naszej obronie! Walczcie z nami!

Z wyrazami szacunku

Prezydent miasta Tetijowa

Bogdan Balahura

 

Plakat informujący o koncercie charytatywnym na rzecz Ukrainy - 19.03.2022 godz.17:00 Dom Kultury w Żorach
bottom of page