top of page

WYDARZENIA
.........................................................................................................................................

r.szk. 2025/2026

Na ostatniej prostej roku szkolnego uczniowie klas 6b i 7b mieli okazję uczestniczyć w niezwykle wartościowych warsztatach prowadzonych przez Stowarzyszenie Demagog.


Tematem zajęć były fake newsy, dezinformacja oraz sposoby weryfikowania informacji pojawiających się w mediach i internecie. Podczas spotkania młodzież dowiedziała się jak rozpoznawać nieprawdziwe informacje, na co zwracać uwagę podczas korzystania z mediów społecznościowych i dlaczego krytyczne myślenie jest dziś tak ważną kompetencją.


Zajęcia były pełne praktycznych przykładów, angażujących ćwiczeń i ciekawych dyskusji, dzięki którym uczniowie mogli spojrzeć na świat informacji z zupełnie nowej perspektywy.


Warsztaty poprowadziła pani Wiktoria Kałus - energiczna, otwarta i pełna pasji edukatorka, która od pierwszych minut nawiązała świetny kontakt z młodzieżą. Jej naturalność, poczucie humoru i umiejętność prowadzenia dialogu sprawiły, że uczniowie aktywnie uczestniczyli w zajęciach i z dużym zainteresowaniem podejmowali kolejne wyzwania.


Serdecznie dziękujemy Stowarzyszeniu Demagog oraz pani Wiktorii Kałus za inspirujące spotkanie, przekazaną wiedzę i pokazanie młodym ludziom, jak świadomie poruszać się w świecie informacji. To była cenna lekcja, która z pewnością pozostanie z uczniami na długo.



23 czerwca odbyła się ostatnia runda Szkolnej Ligi Pływackiej dla klas I-VIII. Był to finał całorocznych zmagań.


Podczas spotkania wyróżniliśmy również najlepszych zawodników w każdym roczniku, doceniając ich systematyczność, zaangażowanie oraz osiągane wyniki.


Gratulujemy wszystkim uczestnikom, którzy przez cały rok aktywnie brali udział w lidze i reprezentowali sportową postawę. Dziękujemy za cały rok pełen sportowej rywalizacji, emocji i wspólnie spędzonego czasu na pływalni. Do zobaczenia po wakacjach na kolejnej edycji Szkolnej Ligi Pływackiej!


Wyniki po rundzie VI:


„Śniadanie na trawie” to cykliczna impreza organizowana przez Zespół Szkół nr 2 im. ks. prof. Józefa Tischnera w Żorach, która odbywa się w czerwcu, pod koniec roku szkolnego.


Tym razem w wydarzeniu miała okazję uczestniczyć klasa 7b wraz z wychowawcą. Na wszystkich uczestników imprezy czekało wiele atrakcji: animacje, występy taneczne, kiełbaski z grilla, mnóstwo przekąsek, a przede wszystkim - znakomita pogoda i wspaniała atmosfera.


Szczególnym momentem było zakopanie kapsuły czasu, w której uczniowie umieścili opisy codziennego życia społeczności Tischnera, wspomnienia oraz marzenia na przyszłość. Kapsuła zostanie odkopana i otwarta dokładnie za 10 lat.


To był piękny dzień! Dziękujemy za zaproszenie oraz możliwość uczestniczenia w Waszym święcie.



bottom of page