top of page

WYDARZENIA
.........................................................................................................................................

r.szk. 2023/2024

Zawodnicy z klasy 7a w koszulkach klubowych na pływalni w Ostrowcu Świętokrzyskim podczas zawodów.

Początek wakacji dla pływaków z klasy 7a mistrzostwa sportowego i ich trenerki - pani Anny Stefaniak, był czasem bardzo intensywnej pracy. Codzienne treningi, szlifowanie formy, a wszystko to po to, by w dniach 4 - 7 lipca br. wystąpić na Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych w Pływaniu rocznika 2010 w Ostrowcu Świętokrzyskim.


Do zawodów zgłoszono 752 pływaków z 193 klubów z całej Polski. Naszą szkołę i klub UKS Salmo Żory reprezentowało 8 zawodników: Pola Siemianowska, Bartosz Bryłka, Piotr Ignar, Mikołaj Kurak, Leonard Moroń, Mateusz Niemanowski, Kordian Szpitalny i Emil Tamioła.   


Zawodnicy z klasy 7a ze swoją trenerką, panią Anną Stefaniak, na pływalni w Ostrowcu Świętokrzyskim podczas zawodów.Pierwsze Mistrzostwa Polski dla naszych 14-latków były udane, ponieważ niemal każdy start kończył się nowym rekordem życiowym.


Gratulacje dla zawodników! Życzymy udanego, zasłużonego wypoczynku.


Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych w Pływaniu rocznika 2010 - wyniki i video

Logo platformy edukacyjnej "Pho3nix Kids"

Wielkie gratulacje dla naszej szkoły!  Znaleźliśmy się bowiem wśród laureatów konkursu organizowanego przez Fundację Pho3nix. Konkurs był częścią akcji o nazwie „Pho3nix Active School” i polegał na stworzeniu filmu dokumentującego sportową aktywność szkoły.Nagrodą są warsztaty sportowo-edukacyjne, które odbędą się w naszej szkole w najbliższym sezonie jesienno-zimowym. Ich celem jest zapoznanie uczniów z mnogością dyscyplin sportowych i pomoc w odkryciu tej, która może odpowiadać ich predyspozycjom. W warsztatach biorą udział utytułowani sportowcy, również ci z historią olimpijską.


W ramach warsztatów odbędzie się:

- część inspiracyjna, czyli rozmowa ze sportowcem

- wspólna rozgrzewka

- strefa aktywności

- zdjęcie pamiątkowe


Autorkami filmu, a tym samym sukcesu naszej szkoły, są panie: Anna Stefaniak i Natalia Brejza. Jeszcze raz gorąco gratulujemy!

21 czerwca br. to ważny dzień dla uczniów naszych klas trzecich - tego dnia kończą ważny, bo pierwszy, etap swojej edukacji. Żegnają się ze "swoją" Panią, z którą wspólnie przeżyli wiele niezapomnianych chwil, która była ich przewodniczką po meandrach szkolnej codzienności, kreatorką sukcesów, pocieszycielką, gdy zdarzyło się potknięcie... Panią, która miała niezmierzone pokłady cierpliwości i wyrozumiałości... I chociaż we wrześniu dalej będą się z nią mijać na szkolnych korytarzach, już inne, młodsze dzieci nazywać ją będą "swoją" panią...


Pani Izo, pani Sylwio, pani Mariolu, pani Sylwio - Wasi wychowankowie mówią Wam: DZIĘKUJEMY!


Zaś naszym - od września - czwartoklasistom życzymy, aby kolejne etapy ich edukacji były pełne sukcesów i satysfakcji. Niech Wasze marzenia się spełniają!


Uczniowie klas trzecich wyróżnieni w czasie akademii za najlepsze osiągnięcia w nauce.

bottom of page